- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- XAA32219/Y32219
XAA32219/Y32219 Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| XAA32219/Y32219 interchange LOYAL XAA32219/Y32219 | |
| XAA32219/Y32219 cross reference LOYAL XAA32219/Y32219 | |
| XAA32219/Y32219 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | XAA32219/Y32219 |
| d: | 45.500 mm1.7913 in |
| D: | 32219 |
| B: | 2.54 mm0.1 in |
| r(min): | 6.600 mm0.260 in |
| r1(min): | 165.5 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 151.89 mm5.98 in |
| Series: | 121.92 mm4.8 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 161.54 mm6.36 in |
| Design Units: | 105.92 mm4.17 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 170 mm6.6929 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 95 mm3.7402 in |
Series: 300 mm11.81 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 51 mm2.0079 in
Design Units: 32948
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 1020.3
Series: 182 mm7.17 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 49.5 mm1.9488 in
Design Units: 30319
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 203.6
Series: 180.1 mm7.09 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 71.5 mm2.815 in
Design Units: 32319
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 261.5
Series: 394 mm15.51 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 127 mm5.0000 in
Design Units: 32248
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 2021.3


XAA32219/Y32219 PDF download