  • 100BER10H
100BER10H Bearing | Loyal
100BER10H interchange NSK 100BER10H
100BER10H cross reference NSK 100BER10H
100BER10H Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 100BER10H
b 1,7 mm
d 100 mm
D 150 mm
B 24 mm
C 24 mm
a 41,2 mm
A 118,5 mm
Weight 1,253 Kg
r min. 1,5 mm
da min. 109 mm
ra max. 1,5 mm
Da max. 141 mm
r1 min. 1 mm