- Loyal
- 2313K+H2313
2313K+H2313 Bearing | Loyal
| 2313K+H2313 interchange ISO 2313K+H2313 | |
| 2313K+H2313 cross reference ISO 2313K+H2313 | |
| 2313K+H2313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 2313K+H2313 |
| d | 65 mm |
| D | 140 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| d1 | 60 mm |
| B1 | 65 mm |
| B2 | 14 mm |
| Size (mm) | 65x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 2313K+H2313 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



2313K+H2313 PDF download