- Loyal
- PC30520022CS
PC30520022CS Bearing | Loyal
| PC30520022CS interchange PFI PC30520022CS | |
| PC30520022CS cross reference PFI PC30520022CS | |
| PC30520022CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC30520022CS |
| D | 52 mm |
| d | 30 mm |
| B | 22 mm |
| C | 22 mm |
| Size (mm) | 30x52x22 |
| Width (mm) | 22 |
| Bearing number | PC30520022CS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



PC30520022CS PDF download