Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 509 A + 22209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 509 A + 22209 K + H 309 Bearing | Flanged housings
| FNL 509 A + 22209 K + H 309 interchange SKF FNL 509 A + 22209 K + H 309 | |
| FNL 509 A + 22209 K + H 309 cross reference SKF FNL 509 A + 22209 K + H 309 | |
| FNL 509 A + 22209 K + H 309 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 509 A + 22209 K + H 309 |
| d: | FNL 509 A + 22209 K + H 3... |
| D: | 179.000 |
| B: | FNL 509 A |
| r(min): | 60.000 |
| r1(min): | 160.000 |
| Width: | 40.000 |
| Size: | 22209 K |
| TC: | 72.000 |
FNL 513 B + 2213 K + H 313 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2213 K
L: FNL 513 B + 2213 K + H 31...
HOUSING: 225.000
H1: FNL 513 B
H: 78.000
DDA: 203.000
FNL 515 B + 1215 K + H 215 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1215 K
L: FNL 515 B + 1215 K + H 21...
HOUSING: 190.000
H1: FNL 515 B
H: 95.000
DDA: 190.000
FNL 512 A + 2212 K + H 312 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2212 K
L: FNL 512 A + 2212 K + H 31...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000
FNL 522 B + 22222 K + H 322 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22222 K
L: FNL 522 B + 22222 K + H 3...
HOUSING: 270.000
H1: FNL 522 B
H: 135.000
DDA: 270.000



FNL 509 A + 22209 K + H 309 PDF download