Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 510 A + 2210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 510 A + 2210 K + H 310 Bearing | Flanged housings
| FNL 510 A + 2210 K + H 310 interchange SKF FNL 510 A + 2210 K + H 310 | |
| FNL 510 A + 2210 K + H 310 cross reference SKF FNL 510 A + 2210 K + H 310 | |
| FNL 510 A + 2210 K + H 310 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 510 A + 2210 K + H 310 |
| d: | FNL 510 A + 2210 K + H 31... |
| D: | 179.000 |
| B: | FNL 510 A |
| r(min): | 60.000 |
| r1(min): | 160.000 |
| Width: | 45.000 |
| Size: | 2210 K |
| TC: | 77.000 |
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 509 A + 22209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22209 K
L: FNL 509 A + 22209 K + H 3...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 509 A
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 506 A + 22206 K + H 306 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22206 K
L: FNL 506 A + 22206 K + H 3...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 509 A + 2209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2209 K
L: FNL 509 A + 2209 K + H 30...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 509 A
H: 60.000
DDA: 160.000



FNL 510 A + 2210 K + H 310 PDF download