Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 505 B + 22205 K + H 305 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 505 B + 22205 K + H 305 Bearing | Flanged housings
| FNL 505 B + 22205 K + H 305 interchange SKF FNL 505 B + 22205 K + H 305 | |
| FNL 505 B + 22205 K + H 305 cross reference SKF FNL 505 B + 22205 K + H 305 | |
| FNL 505 B + 22205 K + H 305 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 505 B + 22205 K + H 305 |
| d: | FNL 505 B + 22205 K + H 3... |
| D: | 110.000 |
| B: | FNL 505 B |
| r(min): | 38.000 |
| r1(min): | 100.000 |
| Width: | 20.000 |
| Size: | 22205 K |
| TC: | 56.500 |
FNL 507 B + 22207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22207 K
L: FNL 507 B + 22207 K + H 3...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 516 A + 22216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22216 K
L: FNL 516 A + 22216 K + H 3...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 515 B + 1215 K + H 215 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1215 K
L: FNL 515 B + 1215 K + H 21...
HOUSING: 190.000
H1: FNL 515 B
H: 95.000
DDA: 190.000
FNL 510 B + 2210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2210 K
L: FNL 510 B + 2210 K + H 31...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 B
H: 60.000
DDA: 160.000



FNL 505 B + 22205 K + H 305 PDF download