  • TTU/130/12
TTU/130/12 Bearing | Inch TTU Take-Up Unit
TTU/130/12 interchange LOYAL TTU/130/12
TTU/130/12 cross reference LOYAL TTU/130/12
TTU/130/12 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: TTU/130/12
d: LOR117
D: 12 in
B: 10 in
r(min): SR-26-0
r1(min): 14.375 in
Width: 2 in
Size: 7.2500 in
Weight: 18 7/8 in
Bearing Number: 40.750 in
Housing Construction: 4 7/16 in
UPC Code: 2.7500 in
Shaft Size Type: 8.750 in
Diameter S-14 7/16 in
Travel12 in