  • TTU/140/24
TTU/140/24 Bearing | Inch TTU Take-Up Unit
TTU/140/24 interchange LOYAL TTU/140/24
TTU/140/24 cross reference LOYAL TTU/140/24
TTU/140/24 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: TTU/140/24
d: LOR122
D: 24 in
B: 11 in
r(min): SR-28-0
r1(min): 16.250 in
Width: 2.250 in
Size: 7.5000 in
Weight: 20 3/8 in
Bearing Number: 56.500 in
Housing Construction: 4 15/16 in
UPC Code: 3.0000 in
Shaft Size Type: 9.750 in
Diameter S-14 15/16 in
Travel24 in