  • TTU/110/36
TTU/110/36 Bearing | Inch TTU Take-Up Unit
TTU/110/36 interchange LOYAL TTU/110/36
TTU/110/36 cross reference LOYAL TTU/110/36
TTU/110/36 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: TTU/110/36
d: LOR109
D: 36 in
B: 7 in
r(min): SR-22-19
r1(min): 12.000 in
Width: 1.250 in
Size: 6.5000 in
Weight: 16 1/4 in
Bearing Number: 60.000 in
Housing Construction: 3 15/16 in
UPC Code: 2.2500 in
Shaft Size Type: 5.625 in
Diameter S-13 15/16 in
Travel36 in