  • TTU/100/24
TTU/100/24 Bearing | Inch TTU Take-Up Unit
TTU/100/24 interchange LOYAL TTU/100/24
TTU/100/24 cross reference LOYAL TTU/100/24
TTU/100/24 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: TTU/100/24
d: LOR102
D: 24 in
B: 5 1/2 in
r(min): SR-20-17
r1(min): 10.000 in
Width: 1 1/8 in
Size: 6.0000 in
Weight: 13 7/8 in
Bearing Number: 44.000 in
Housing Construction: 3 7/16 in
UPC Code: 2.0000 in
Shaft Size Type: 4.625 in
Diameter S-13 7/16 in
Travel24 in