  • TTU/100/12
TTU/100/12 Bearing | Inch TTU Take-Up Unit
TTU/100/12 interchange LOYAL TTU/100/12
TTU/100/12 cross reference LOYAL TTU/100/12
TTU/100/12 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: TTU/100/12
d: LOR102
D: 12 in
B: 5 1/2 in
r(min): SR-20-17
r1(min): 10.000 in
Width: 1 1/8 in
Size: 6.0000 in
Weight: 13 7/8 in
Bearing Number: 32.000 in
Housing Construction: 3 7/16 in
UPC Code: 2.0000 in
Shaft Size Type: 4.625 in
Diameter S-13 7/16 in
Travel12 in