  • HM30/1000
HM30/1000 Bearing | Metric Locknut
HM30/1000 interchange timken | schaeffler HM30/1000
HM30/1000 cross reference timken | schaeffler HM30/1000
HM30/1000 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: HM30/1000
d: 143.00 Kg
D: Tr1000x8
B: 25 mm
r(min): 60 mm
r1(min): 1085 mm
Width: 1140 mm
Size: 100 mm
Weight: M20
Bearing Number: MS 30/1000
Housing Construction: 1040 mm
Thread D11Tr1000x8
D31140 mm
D41085 mm
Bn100 mm
s60 mm
T25 mm
Tapped Hole ThreadsM20
Dp1040 mm