- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- KJHM522649/KJHM522610
KJHM522649/KJHM522610 Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| KJHM522649/KJHM522610 interchange LOYAL KJHM522649/KJHM522610 | |
| KJHM522649/KJHM522610 cross reference LOYAL KJHM522649/KJHM522610 | |
| KJHM522649/KJHM522610 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KJHM522649/KJHM522610 |
| d: | 47.000 mm1.8504 in |
| D: | HM522600 |
| B: | 2.54 mm0.1 in |
| r(min): | 3.050 mm0.12 in |
| r1(min): | 259.2 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 162.05 mm6.38 in |
| Series: | 127 mm5 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 172 mm6.81 in |
| Design Units: | 121.92 mm4.8 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 180 mm7.0866 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 110 mm4.3307 in |
Series: 367 mm14.45 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 87 mm3.4252 in
Design Units: 32052X
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 1752.5
Series: 242.1 mm9.53 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 45 mm1.7717 in
Design Units: 32938
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2 mm0.08 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
D - Cup Outer Diameter: 695.8
Series: 162 mm6.38 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 56 mm2.2047 in
Design Units: 33122
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2 mm0.08 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
D - Cup Outer Diameter: 285
Series: 115 mm4.53 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 36 mm1.4173 in
Design Units: 33016
Db - Cup Backface Backing Diameter: 1.5 mm0.06 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 1.5 mm0.06 in
D - Cup Outer Diameter: 139.4


KJHM522649/KJHM522610 PDF download