- Loyal
- IJ111012
IJ111012 Bearing | Loyal
| IJ111012 interchange ILJIN IJ111012 | |
| IJ111012 cross reference ILJIN IJ111012 | |
| IJ111012 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111012 |
| D | 74 mm |
| d | 39 mm |
| B | 39 mm |
| C | 39 mm |
| Size (mm) | 39x74x39 |
| Width (mm) | 39 |
| Bearing number | IJ111012 |
| Bore Diameter (mm) | 39 |
| Outer Diameter (mm) | 74 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



IJ111012 PDF download