- Loyal
- IJ113017
IJ113017 Bearing | Loyal
| IJ113017 interchange ILJIN IJ113017 | |
| IJ113017 cross reference ILJIN IJ113017 | |
| IJ113017 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113017 |
| I | 63 mm |
| E | 56,5 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 22 mm |
| J | 11 mm |
| K | 66 mm |
| M | 60 mm |
| N | 12 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113017 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



IJ113017 PDF download