- Loyal
- IJ113046
IJ113046 Bearing | Loyal
| IJ113046 interchange ILJIN IJ113046 | |
| IJ113046 cross reference ILJIN IJ113046 | |
| IJ113046 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113046 |
| P | 92 mm |
| I | 59 mm |
| E | 54 mm |
| F | 132 mm |
| G | 100 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| K | 67 mm |
| M | 62,5 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113046 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



IJ113046 PDF download