- Loyal
- IJ212001
IJ212001 Bearing | Loyal
| IJ212001 interchange ILJIN IJ212001 | |
| IJ212001 cross reference ILJIN IJ212001 | |
| IJ212001 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ212001 |
| d | 45 mm |
| I | 60 mm |
| K | 98,8 mm |
| E | 92,3 mm |
| F | 161 mm |
| G | 139,7 mm |
| H | 18 mm |
| J | 12 mm |
| L | 82 mm |
| M | 96,3 mm |
| T | 57 mm |
| Bearing number | IJ212001 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



IJ212001 PDF download