- Loyal
- RTUE25
RTUE25 Bearing | Loyal
| RTUE25 interchange NKE RTUE25 | |
| RTUE25 cross reference NKE RTUE25 | |
| RTUE25 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUE25 |
| F | 10 mm |
| E | 37 mm |
| M | 76 mm |
| L | 44,4 mm |
| K | 19 mm |
| H | 62 mm |
| G | 18 mm |
| W | 50 mm |
| D | 12 mm |
| T | 51 mm |
| B | 25 mm |
| A | 98,5 mm |
| O | 26,9 mm |
| V | 90 mm |
| d | 25 mm |
| R | 37,5 mm |
| K1 | 32 mm |
| Thread (G) | R1/8“ |
| Bearing number | RTUE25 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



RTUE25 PDF download