- Loyal
- PW34670037CS
PW34670037CS Bearing | Loyal
| PW34670037CS interchange PFI PW34670037CS | |
| PW34670037CS cross reference PFI PW34670037CS | |
| PW34670037CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PW34670037CS |
| D | 67 mm |
| d | 34 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 34x67x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | PW34670037CS |
| Bore Diameter (mm) | 34 |
| Outer Diameter (mm) | 67 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



PW34670037CS PDF download