- Loyal
- RNU2226
RNU2226 Bearing | Loyal
| RNU2226 interchange NTN RNU2226 | |
| RNU2226 cross reference NTN RNU2226 | |
| RNU2226 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNU2226 |
| D | 200,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 88,900 mm |
| C | 88,900 mm |
| Size (mm) | 110x200x88.900 |
| Width (mm) | 88,900 |
| Bearing number | RNU2226 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



RNU2226 PDF download