- Loyal
- 3312
3312 Bearing | Loyal
| 3312 interchange Loyal 3312 | |
| 3312 cross reference Loyal 3312 | |
| 3312 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3312 |
| D | 130 mm |
| d | 60 mm |
| B | 54 mm |
| C | 54 mm |
| Size (mm) | 60x130x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | 3312 |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



3312 PDF download