- Loyal
- 241/670 K30CW33+AH241/670
241/670 K30CW33+AH241/670 Bearing | Loyal
| 241/670 K30CW33+AH241/670 interchange ISO 241/670 K30CW33+AH241/670 | |
| 241/670 K30CW33+AH241/670 cross reference ISO 241/670 K30CW33+AH241/670 | |
| 241/670 K30CW33+AH241/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 241/670 K30CW33+AH241/670 |
| d | 670 mm |
| D | 1090 mm |
| B | 412 mm |
| C | 412 mm |
| d1 | 630 mm |
| Size (mm) | 670x1090x412 |
| Width (mm) | 412 |
| Bearing number | 241/670 K30CW33+AH241/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 1090 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



241/670 K30CW33+AH241/670 PDF download