- Loyal
- LMBS8UU
LMBS8UU Bearing | Loyal
| LMBS8UU interchange Samick LMBS8UU | |
| LMBS8UU cross reference Samick LMBS8UU | |
| LMBS8UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS8UU |
| d | 12,7 mm |
| D | 22,225 mm |
| L | 31,75 mm |
| L2 | 1,27 mm |
| L1 | 26,2128 mm |
| Weight | 0,023 Kg |
| Bearing number | LMBS8UU |
| Bore Diameter (mm) | 12,7 |
| Outer Diameter (mm) | 22,225 |
| Basic dynamic load rating (C) | 95,2543977 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



LMBS8UU PDF download