- Loyal
- W208PPB8
W208PPB8 Bearing | Loyal
| W208PPB8 interchange PFI W208PPB8 | |
| W208PPB8 cross reference PFI W208PPB8 | |
| W208PPB8 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | W208PPB8 |
| D | 80 mm |
| d | 28,575 mm |
| B | 36,51 mm |
| Size (mm) | 28.575x80x36.51 |
| Width (mm) | 36,51 |
| Bearing number | W208PPB8 |
| Bore Diameter (mm) | 28,575 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



W208PPB8 PDF download