- Loyal
- W210PPB6
W210PPB6 Bearing | Loyal
| W210PPB6 interchange PFI W210PPB6 | |
| W210PPB6 cross reference PFI W210PPB6 | |
| W210PPB6 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | W210PPB6 |
| D | 90 mm |
| d | 28,575 mm |
| B | 36,52 mm |
| Size (mm) | 28.575x90x36.52 |
| Width (mm) | 36,52 |
| Bearing number | W210PPB6 |
| Bore Diameter (mm) | 28,575 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



W210PPB6 PDF download