- Loyal
- 63800-2RS
63800-2RS Bearing | Loyal
| 63800-2RS interchange ISO 63800-2RS | |
| 63800-2RS cross reference ISO 63800-2RS | |
| 63800-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63800-2RS |
| D | 19 mm |
| d | 10 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Weight | 0,025 Kg |
| Size (mm) | 10x19x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 63800-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 19 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



63800-2RS PDF download