- Loyal
- 6352
6352 Bearing | Loyal
| 6352 interchange NTN 6352 | |
| 6352 cross reference NTN 6352 | |
| 6352 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6352 |
| D | 540,000 mm |
| d | 260,000 mm |
| B | 102,000 mm |
| C | 102,000 mm |
| Size (mm) | 260x540x102 |
| Width (mm) | 102,000 |
| Bearing number | 6352 |
| Bore Diameter (mm) | 260,000 |
| Outer Diameter (mm) | 540,000 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



6352 PDF download