- Loyal
- 63309-2RS
63309-2RS Bearing | Loyal
| 63309-2RS interchange ISO 63309-2RS | |
| 63309-2RS cross reference ISO 63309-2RS | |
| 63309-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63309-2RS |
| D | 100 mm |
| d | 45 mm |
| B | 39,7 mm |
| C | 39,7 mm |
| Weight | 1,36 Kg |
| Size (mm) | 45x100x39.7 |
| Width (mm) | 39,7 |
| Bearing number | 63309-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



63309-2RS PDF download