- Loyal
- 68SCRN43A
68SCRN43A Bearing | Loyal
| 68SCRN43A interchange NACHI 68SCRN43A | |
| 68SCRN43A cross reference NACHI 68SCRN43A | |
| 68SCRN43A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 68SCRN43A |
| D | 68 mm |
| d | 35 mm |
| B | 33 mm |
| H | 44 mm |
| Size (mm) | 35x68x33 |
| Width (mm) | 33 |
| Bearing number | 68SCRN43A |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



68SCRN43A PDF download