- Loyal
- NJF2313 V
NJF2313 V Bearing | Loyal
| NJF2313 V interchange ISO NJF2313 V | |
| NJF2313 V cross reference ISO NJF2313 V | |
| NJF2313 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2313 V |
| D | 140 mm |
| d | 65 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| Size (mm) | 65x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | NJF2313 V |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



NJF2313 V PDF download