- Loyal
- NJ310EG15
NJ310EG15 Bearing | Loyal
| NJ310EG15 interchange SNR NJ310EG15 | |
| NJ310EG15 cross reference SNR NJ310EG15 | |
| NJ310EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ310EG15 |
| D | 110,000 mm |
| d | 50,000 mm |
| B | 27,000 mm |
| C | 27,000 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27,000 |
| Bearing number | NJ310EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 50,000 |
| Outer Diameter (mm) | 110,000 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



NJ310EG15 PDF download