- Loyal
- AY25-NPPB
AY25-NPPB Bearing | Loyal
| AY25-NPPB interchange NKE AY25-NPPB | |
| AY25-NPPB cross reference NKE AY25-NPPB | |
| AY25-NPPB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | AY25-NPPB |
| D | 52 mm |
| d | 25 mm |
| B | 27 mm |
| C | 15 mm |
| E | 7,5 mm |
| F | 33,5 mm |
| N | 5 mm |
| S | 2,5 mm |
| Weight | 0,16 Kg |
| Size (mm) | 25x52x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | AY25-NPPB |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
| Basic dynamic load rating (C) | 14 kN |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



AY25-NPPB PDF download