- Loyal
- 628-2Z.T9H.C3
628-2Z.T9H.C3 Bearing | Loyal
| 628-2Z.T9H.C3 interchange ZEN 628-2Z.T9H.C3 | |
| 628-2Z.T9H.C3 cross reference ZEN 628-2Z.T9H.C3 | |
| 628-2Z.T9H.C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 628-2Z.T9H.C3 |
| D | 24 mm |
| d | 8 mm |
| B | 8 mm |
| C | 8 mm |
| Weight | 0,018 Kg |
| Size (mm) | 8x24x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | 628-2Z.T9H.C3 |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3,35 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1,43 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



628-2Z.T9H.C3 PDF download