- Loyal
- CS209
CS209 Bearing | Loyal
| CS209 interchange SNR CS209 | |
| CS209 cross reference SNR CS209 | |
| CS209 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CS209 |
| D | 85,000 mm |
| d | 45,000 mm |
| B | 19,000 mm |
| C | 19,000 mm |
| Size (mm) | 45x85x19 |
| Width (mm) | 19,000 |
| Bearing number | CS209 |
| Bore Diameter (mm) | 45,000 |
| Outer Diameter (mm) | 85,000 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



CS209 PDF download