- Loyal
- 514-685
514-685 Bearing | Loyal
| 514-685 interchange FLT 514-685 | |
| 514-685 cross reference FLT 514-685 | |
| 514-685 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 514-685 |
| D | 99,24 mm |
| d | 72 mm |
| T | 16 mm |
| B | 17 mm |
| Size (mm) | 72x99.24x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | 514-685 |
| Bore Diameter (mm) | 72 |
| Outer Diameter (mm) | 99,24 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



514-685 PDF download