- Loyal
- 6215-2RS
6215-2RS Bearing | Loyal
| 6215-2RS interchange Fersa 6215-2RS | |
| 6215-2RS cross reference Fersa 6215-2RS | |
| 6215-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6215-2RS |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 6215-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6215-2RS PDF download