- Loyal
- F-566681
F-566681 Bearing | Loyal
| F-566681 interchange KBC F-566681 | |
| F-566681 cross reference KBC F-566681 | |
| F-566681 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-566681 |
| D | 80 mm |
| d | 40 mm |
| B | 16 mm |
| C | 16 mm |
| Size (mm) | 40x80x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | F-566681 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



F-566681 PDF download