- Loyal
- KZK 23,1x28,1x14
KZK 23,1x28,1x14 Bearing | Loyal
| KZK 23,1x28,1x14 interchange NBS KZK 23,1x28,1x14 | |
| KZK 23,1x28,1x14 cross reference NBS KZK 23,1x28,1x14 | |
| KZK 23,1x28,1x14 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 23,1x28,1x14 |
| Fw | 23,1 mm |
| Ew | 28,1 mm |
| Bc | 14 mm |
| Weight | 0,0129 Kg |
| Bearing number | KZK 23,1x28,1x14 |
| Bore Diameter (mm) | 23,1 |
| Outer Diameter (mm) | 28,1 |
| Basic dynamic load rating (C) | 10,6 kN |
| Basic static load rating (C0) | 15,8 kN |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



KZK 23,1x28,1x14 PDF download