- Loyal
- KTV 141822 EG
KTV 141822 EG Bearing | Loyal
| KTV 141822 EG interchange IKO KTV 141822 EG | |
| KTV 141822 EG cross reference IKO KTV 141822 EG | |
| KTV 141822 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 141822 EG |
| Fw | 14 mm |
| Ew | 18 mm |
| Bc | 22 mm |
| Weight | 0,0108 Kg |
| Bearing number | KTV 141822 EG |
| Bore Diameter (mm) | 14 |
| Outer Diameter (mm) | 18 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9,95 kN |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



KTV 141822 EG PDF download