- Loyal
- 342A/332
342A/332 Bearing | Loyal
| 342A/332 interchange Fersa 342A/332 | |
| 342A/332 cross reference Fersa 342A/332 | |
| 342A/332 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 342A/332 |
| D | 80 mm |
| d | 41,275 mm |
| Size (mm) | 41.275x80x28.574 |
| Width (mm) | 28,574 |
| Bearing number | 342A/332 |
| Bore Diameter (mm) | 41,275 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



342A/332 PDF download