- Loyal
- 100RIJ433
100RIJ433 Bearing | Loyal
| 100RIJ433 interchange Timken 100RIJ433 | |
| 100RIJ433 cross reference Timken 100RIJ433 | |
| 100RIJ433 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100RIJ433 |
| d | 254 mm |
| F | 269 mm |
| D | 336,55 mm |
| E | 322 mm |
| B | 41,27 mm |
| C | 41,27 mm |
| r max | 4 mm |
| Bearing number | 100RIJ433 |
| Bore Diameter (mm) | 254 |
| Outer Diameter (mm) | 322 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



100RIJ433 PDF download