- Loyal
- U399/U360L+COLLAR
U399/U360L+COLLAR Bearing | Loyal
| U399/U360L+COLLAR interchange Fersa U399/U360L+COLLAR | |
| U399/U360L+COLLAR cross reference Fersa U399/U360L+COLLAR | |
| U399/U360L+COLLAR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | U399/U360L+COLLAR |
| D | 73,025 mm |
| d | 39,688 mm |
| T | 19,395 mm |
| B | 22,098 mm |
| C | 15,265 mm |
| Size (mm) | 39.688x73.025x19.395 |
| Width (mm) | 19,395 |
| Bearing number | U399/U360L+COLLAR |
| Bore Diameter (mm) | 39,688 |
| Outer Diameter (mm) | 73,025 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



U399/U360L+COLLAR PDF download