- Loyal
- CBK-339
CBK-339 Bearing | Loyal
| CBK-339 interchange FLT CBK-339 | |
| CBK-339 cross reference FLT CBK-339 | |
| CBK-339 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-339 |
| D | 158,75 mm |
| d | 107,95 mm |
| T | 21,438 mm |
| B | 23,02 mm |
| Size (mm) | 107.95x158.75x21.438 |
| Width (mm) | 21,438 |
| Bearing number | CBK-339 |
| Bore Diameter (mm) | 107,95 |
| Outer Diameter (mm) | 158,75 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



CBK-339 PDF download