- Loyal
- CBK-336
CBK-336 Bearing | Loyal
| CBK-336 interchange FLT CBK-336 | |
| CBK-336 cross reference FLT CBK-336 | |
| CBK-336 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-336 |
| D | 110 mm |
| d | 66,675 mm |
| T | 21,996 mm |
| B | 22 mm |
| Size (mm) | 66.675x110x21.996 |
| Width (mm) | 21,996 |
| Bearing number | CBK-336 |
| Bore Diameter (mm) | 66,675 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



CBK-336 PDF download