- Loyal
- P6205-SB
P6205-SB Bearing | Loyal
| P6205-SB interchange ZEN P6205-SB | |
| P6205-SB cross reference ZEN P6205-SB | |
| P6205-SB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | P6205-SB |
| D | 52 mm |
| d | 25 mm |
| B | 15 mm |
| C | 15 mm |
| Weight | 0,025 Kg |
| Size (mm) | 25x52x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | P6205-SB |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



P6205-SB PDF download