- Loyal
- PGSC04A47CS
PGSC04A47CS Bearing | Loyal
| PGSC04A47CS interchange PFI PGSC04A47CS | |
| PGSC04A47CS cross reference PFI PGSC04A47CS | |
| PGSC04A47CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PGSC04A47CS |
| D | 52 mm |
| d | 20 mm |
| B | 12 mm |
| Size (mm) | 20x52x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | PGSC04A47CS |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



PGSC04A47CS PDF download