- Loyal
- PCS35DSF01
PCS35DSF01 Bearing | Loyal
| PCS35DSF01 interchange PFI PCS35DSF01 | |
| PCS35DSF01 cross reference PFI PCS35DSF01 | |
| PCS35DSF01 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PCS35DSF01 |
| D | 72 mm |
| d | 35 mm |
| B | 25 mm |
| Size (mm) | 35x72x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | PCS35DSF01 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



PCS35DSF01 PDF download