- Loyal
- 320275/320406XG
320275/320406XG Bearing | Loyal
| 320275/320406XG interchange Gamet 320275/320406XG | |
| 320275/320406XG cross reference Gamet 320275/320406XG | |
| 320275/320406XG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 320275/320406XG |
| D | 406,4 mm |
| d | 275 mm |
| T | 176 mm |
| C | 140 mm |
| r | 3 mm |
| F | 18 mm |
| L | 12 mm |
| R | 6 mm |
| db | 395 mm |
| da | 324 mm |
| Weight | 65,94 Kg |
| Size (mm) | 275x406.4x176 |
| Width (mm) | 176 |
| Bearing number | 320275/320406XG |
| Bore Diameter (mm) | 275 |
| Outer Diameter (mm) | 406,4 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



320275/320406XG PDF download