- Loyal
- SL185024
SL185024 Bearing | Loyal
| SL185024 interchange ISO SL185024 | |
| SL185024 cross reference ISO SL185024 | |
| SL185024 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185024 |
| D | 180 mm |
| d | 120 mm |
| B | 80 mm |
| C | 80 mm |
| Size (mm) | 120x180x80 |
| Width (mm) | 80 |
| Bearing number | SL185024 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



SL185024 PDF download